Штраф у 172 мільярда: ВСУ визнав скаргу Газпрому необґрунтованою

Верховний суд України не прийняв заяву російського ПАТ “Газпром” щодо розгляду скарги на стягнення 172 млрд грн штрафу та пені, нарахованих Антимонопольним комітетом України.

Про це повідомили Укрінформу в четвер у прес-службі суду.

“Обговоривши доводи заяви та дослідивши додані до неї матеріали, колегія суддів вважає, що подана заява не обгрунтована доданими до неї доказами. Відповідно до статті 11121 Господарського процесуального кодексу України, Верховний суд України відмовляє у допуску до провадження, якщо подана заява є необгрунтованою”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, ПАТ “Газпром” подало скаргу до ВСУ щодо примусового стягнення з компанії 172 млрд грн штрафу та пені за позовом Антимонопольного комітету України.

У лютому 2016 року АМКУ ухвалив рішення накласти на російський Газпром штраф у сумі 85,9 млрд грн, або близько 3,2 млрд дол., через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Газпром пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ “Газпром” у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з Газпрому у сумі 172 млрд грн.

Газпром оскаржив таке рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ