Смоленська катастрофа: у Польщі провели чергову ексгумацію

На варшавському військовому кладовищі “Повонзкі” у четвер вранці здійснено ексгумацію 25-ї жертви Смоленської катастрофи.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За інформацією Національної прокуратури Польщі, останки загиблого, ім’я якого не називається, перевезено до Любліна для проведення судово-медичної експертизи.

До кінця цього року планується проведення ще 32 ексгумацій тіл жертв катастрофи, а в 2018 році – 26. Вони повинні завершитися у червні 2018 року.

Як повідомляло раніше агентство, біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії, де вони перевірятимуться на предмет наявності вибухових речовин.

Торік у червні Національна прокуратура Польщі розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Лєха та Марії Качинських. В результаті проведення ексгумацій виявлено підміну тіл. Зокрема, у могилі колишнього голови Національного олімпійського комітету Польщі Пьотра Нуровського було поховано міністра канцелярії президента РП Маріуша Гандзліка. Крім того, у п’яти могилах виявлено фрагменти тіл інших людей.

10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак із президентом Польщі Лєхом Качиньським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту урядового Ту-154М.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ