Сьогодні виповнюється рік від дня затримання Сущенка

Сьогодні виповнюється рік від дня затримання Сущенка

У суботу, 30 вересня, виповнюється рік від дня затримання у Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Рік тому, 30 вересня 2016 року, в Москві, в порушення міжнародних правил, було затримано українського журналіста, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» в Парижі Романа Сущенка.

До російської столиці Сущенко приїхав у приватних справах. Вже 7 жовтня йому було пред’явлено звинувачення у «шпигунстві». Представники російської ФСБ назвали журналіста «співробітником української розвідки», який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею».

За рік, проведений Романом Сущенком за ратами СІЗО «Лефортово», відбулось декілька судових засідань. Починаючи з моменту затримання українського громадянина і журналіста, російська сторона демонстративно і цинічно порушувала елементарні права людини. Рідні та близькі досить довго не могли дізнатися про долю Романа в Москві. Російська каральна система відмовляла йому у зустрічі з батьками, дружиною, дітьми, а, приміром, проста вітальна листівка могла йти до адресата декілька місяців.

Поза сумнівом, справа Романа Сущенка політично вмотивована, а сам український журналіст є політичним в’язнем Кремля, так само, як і десятки інших українців. Як відомо, Московський міський суд подовжив до 30 листопада тримання під вартою українського журналіста. Протест з цього приводу висловило МЗС України, а також закликало світову спільноту та міжнародні організації вжити всіх можливих заходів для звільнення та повернення в Україну всіх її громадян, які незаконно утримуються у російських в’язницях.

Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити. Долею Романа Сущенка опікуються на всіх рівнях, починаючи з колег-журналістів, небайдужих громадян нашої країни, депутатів Європарламенту й закінчуючи дружиною президента Франції Бріжит Макрон. Нещодавно із закликом про звільнення українських політв’язнів, зокрема і Романа Сущенка, до світової спільноти з трибуни ООН звернувся і президент України Петро Порошенко. 

Штучно сфабрикована  справа Сущенка, так само як і справи десятків інших українців і кримських татар, які перебувають у путінських застінках, є грубим порушенням засадничих норм міжнародного права. По суті, це другий фронт, відкритий Росією проти України. Втім, віримо, що перемога обов’язково буде за нами. Як казав Магатма Ганді, «немає безсмертних диктаторів, так само, як і немає безкінечних воєн».

Напередодні річниці з дня незаконного арешту колеги з Укрінформу провели акцію-перфоманс і запустили в соцмережах флешмоб #FreeSushchenko на підтримку Романа.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ