Суд заборонив Укртрансгазу обмежувати поставки на ОПЗ

Печерський районний суд м. Києва заборонив публічному акціонерному товариству “Укртрансгаз” ухвалювати рішення щодо припинення чи обмеження транспортування газу для Одеського припортового заводу.

Про це йдеться у судовому рішенні, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

“Заборонити публічному акціонерному товариству “Укртрансгаз”, безпосередньо та/або в особі будь-яких його структурним та відокремленим підрозділам, та/або в особі будь-яких посадових осіб, працівників, представників, інших контрагентів вчиняти дії та приймати рішення щодо припинення/обмеження та припиняти/обмежувати транспортування для публічного акціонерного товариства “Одеський припортовий завод” природного газу”, – зазначається в резолютивній частині рішення.

Його ухвалено за заявою Одеського припортового заводу.

Як повідомлялося, наприкінці березня 2017 року Одеський припортовий завод отримав повідомлення “Укртрансгазу” про зниження тиску газу, що подається на завод, починаючи з 29 березня.

Раніше ОПЗ уже зупиняв роботу наприкінці грудня-2016 після припинення постачання газу НАК “Нафтогаз України” на визначених Кабінетом міністрів пільгових умовах.

Восени 2016 Фонд державного майна повідомив, що на участь в конкурсі з продажу 99,567% ПАТ “Одеський припортовий завод” не надійшло жодної заявки.

Після невдалих спроб приватизовувати ОПЗ в уряді повідомили, що виробничі потужності ВАТ “Одеський припортовий завод” буде зупинено, а саме підприємство вживатиме заходи для передачі цілісного майнового комплексу в оренду.

6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ заздалегідь погоджував здачу Одеського припортового заводу в оренду.

Проте вже у березні 2017 у ФДМУ заявили, що постараються знову продати ОПЗ – незважаючи на нереструктурований газовий борг на суму 250 млн дол.

Станом на грудень 2016 р. борги заводу перед НАК “Нафтогаз України” сягнули 1,5 млрд гривень.

Крім того, у жовтні 2016 р. Стокгольмський арбітраж задовольнив позов компанії Ostchem Holding Limited, пов’язаної з олігархом Дмитром Фірташем, про стягнення з Одеського припортового заводу більш як 250 млн доларів через невиплату боргу за постачання газу.

У березні 2017 року Південний міський суд Одеської області визнав рішення Стокгольмського арбітражу на території України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ