Астрономи ідентифікували астероїд, що прилетів із глибин міжзоряного простору

Вчені-астрономи підтвердили, що виявлений космічний об’єкт, який отримав тимчасову назву A/2017 U1, є першим зареєстрованим астероїдом, що прилетів в Сонячну систему з глибин міжзоряного простору.

«Міжзоряний мандрівник», який сотні мільйонів років блукав між зірками, кардинально відрізняється від будь-якого відомого об’єкта Сонячної системи, інформували у Європейській Південній обсерваторії.

Як зазначається, 19 жовтня система телескопів на вершині гавайського вулкана Мауна-Кеа зафіксувала об’єкт, який виявився першим зареєстрованим міжзоряним астероїдом. Першим про нього дізнався вчений Роберт Веріка, переглядаючи зібрані телескопами дані. Спочатку він подумав, що це комета, але коли Веріка відшукав об’єкт серед даних за попередню ніч, то зрозумів, що перед ним щось таке, чого вчені ще ніколи не бачили.

Після виявлення дивного і дуже швидкого об’єкта до спостереження підключили інші телескопи – деяким вченим довелося пожертвувати своїми спостереженнями, щоб дати колегам можливість вивчити цей об’єкт. Астрономи прорахували його траєкторію і зрозуміли, що це астероїд. Небесне тіло не залишало за собою хвоста, а отже не могло бути кометою. Більше того, вчені з’ясували, що астероїд не з Сонячної системи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0