Діти дедалі частіше стають жертвами в зонах конфліктів – ЮНІСЕФ

Напади на дітей у зонах конфліктів у 2017 році досягли шокуючого рівня. Серед критичних зон є й Україна, де в постійній небезпеці перебувають понад 200 тисяч дітей. Про це йдеться у новій доповіді Дитячого фонду Організації об’єднаних націй (ЮНІСЕФ), повідомляє BBC.

 

“Директор ЮНІСЕФ Мануель Фонтен зазначив, що більшість дітей були вражені в їхніх помешканнях, школах та на гральних майданчиках. Він також наголосив, що така жорстокість не має права ставати нормою”, – йдеться у повідомленні.

 

У звіті висвітлюється кілька конфліктних зон, де, за словами Фонтена, діти зазнавали найбільших страждань.

 

Зокрема, у Центральноафриканській республіці через збільшення рівня насильства дітей вбивали, гвалтували, викрадали та вербували у збройні групи.

 

Ісламістські бойовики “Боко Харам” примусили щонайменше 135 дітей на північному сході Нігерії та Камеруну до суїциду, що майже в п’ять разів більше, ніж у 2016 році.

 

Мусульманські діти рохінджа в М’янмі страждали від “шокуючої та масової жорстокості”, коли їх вигнали з домівок у штаті Ракхайн.

 

У Південному Судані понад 19 тис. дітей було залучено до збройних сил та військових формувань.

Сутички у Ємені призвели як мінімум до 5 тис. жертв серед дітей, які, за офіційними даними, загинули або були поранені, причому реальна кількість імовірно набагато більша.

На сході України 220 тисяч дітей живуть під постійною загрозою з боку наземних мін та інших вибухових пристроїв, залишених під час бойових дій.

 

У доповіді також зазначено, що мільйони дітей страждають від недоїдання, хвороб та травм, отриманих в боротьбі за їжу, воду та доступ до медицини.

 

ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфліктів виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом та негайно припинити порушення прав дітей та не допустити нападів на цивільну інфраструктуру, включаючи школи та лікарні”, – додають у ЮНІСЕФ.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0