Клімкін закликав ООН бути “більш ініціативною” у розв’язанні конфліктів

Україна вважає, що всі ключові структури ООН, в тому числі генеральний секретар Організації та Рада Безпеки, можуть бути більш ініціативними та ефективними в процесі врегулювання сучасних конфліктів. На цьому наголосив, виступаючи під час засідання РБ ООН у вівторок, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає власний кореспондент Укрінформу.

 

“Україна вважає, що генеральний секретар повинен діяти ініціативно в ситуаціях, пов’язаних з попередженням і впливом на конфлікти. Ми також повністю згодні з генеральним секретарем, що Рада Безпеки має більш активно використовувати варіанти, викладені в главі 6 Статуту ООН”, – заявив український міністр.

 

Водночас він підкреслив, що генсек також не повинен відсторонятися від того, щоб звертати увагу Радбезу на небезпечні події відповідно до статті 99 Статуту ООН. “Жоден з цих інструментів не використовувався у 2008 році (під час агресії Росії проти Грузії. – Ред.), або в 2014 році (початку агресії РФ проти України. – Ред.) попереднім генеральним секретарем”, – нагадав Клімкін. Він висловив переконання, що в якості першого кроку на цьому напрямі “генеральний секретар міг би розробити варіанти для політичної присутності та присутності в плані безпеки ООН в Україні та щодо способів співробітництва з ОБСЄ“.

Окремо Клімкін наголосив на необхідності провести реформу в роботі Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити зловживання з правом вето. “Рада Безпеки має бути здатною ефективно реагувати на конфлікти незалежно від потенційної присутності держави-сторони конфлікту в якості постійного члену РБ ООН”, – заявив український міністр.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0