Польща звинуватила Білорусь у порушенні прав людини

Міністерство закордонних справ Польщі звинуватило Білорусь у порушенні прав людини і закликало Мінськ припинити насилля щодо протестуючих і звільнити усіх затриманих.

Про це йдеться у заяві польського зовнішньополітичного відомства.

“МЗС Польщі із занепокоєнням спостерігало за тим, як влада Білорусі перешкоджала проведенню мирного протесту в Мінську 25 березня 2017 року. Превентивні затримання й арешти, а також залякування журналістів, які відбулися на минулому тижні, як і у день протесту, зокрема обшуки у будинку організація “Вясна”, а також ускладнення маніфестантам потрапити на місце демонстрації у Мінську є прикладами порушення основних громадянських свобод і прав людини упродовж останнього часу в Білорусі”, – йдеться в заяві.

У Варшаві закликали до припинення насилля органами правопорядку Білорусі і до негайного звільнення усіх затриманих.

“Підстави, на яких ЄС хоче будувати тривалі відносини з Білоруссю – це повага до прав людини й основних свобод, зокрема свободи слова, права на об’єднання, масові зібрання і дотримання політичних прав усіх громадських рухів у відповідності до міжнародних стандартів і зобов’язань”,- йдеться в заяві.

Як інформувало агентство, за даними білоруських ЗМІ, білоруські силовики в суботу затримали в Мінську від 100 до кількасот людей, які вийшли на марш у День Волі в річницю проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки. Було затримано близько 50 журналістів – як місцевих, так і іноземних.

У Варшаві в суботу відбулася демонстрація на підтримку вільної Білорусі, в якій взяли участь громадяни РБ, які проживають в Польщі, а також польські активісти та політики.

 



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ



9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:49, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0