Рада Європи вітає затвердження в Україні держпрограми з гендерної рівності

Офіс Ради Європи в Україні вітає затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що відбулося на засіданні уряду 11 квітня. Про це йдеться у відповідній заяві офісу РЄ.

 

«Ця програма є важливим кроком на шляху просування гендерної рівності у всіх сферах суспільного життя в Україні», – вказано в заяві.

 

Також в документі наголошено, що програма передбачає урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку, удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи, створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, розширення переліку статистичних показників, диференційованих за статтю, зменшення гендерного дисбалансу у сферах державної служби та управління, а також внесення гендерної складової до програми реформ.

 

«Всі відповідні інституції та суб’єкти повинні бути залученими та володіти відповідними знаннями для ефективного впровадження програми у життя задля посилення рівної видимості, повноважень, відповідальності та участі жінок і чоловіків в Україні», – вказує офіс РЄ в Києві.

 

Крім того, реалізація програми також сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України щодо гендерної рівності, таких як Стратегія гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки, Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та Цілі сталого розвитку (ЦСР).

Як відомо, Стратегія гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки спрямована на досягнення ефективної реалізації гендерної рівності та розширення можливостей жінок та чоловіків у державах-членах та має шість цілей: запобігання та боротьба з гендерними стереотипами та сексизмом, з насильством щодо жінок та домашнім насильством, забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя, збалансованої участі жінок і чоловіків в процесі прийняття політичних та суспільних рішень, захист прав жінок та дівчат-мігрантів, біженців та шукачів притулку, досягнення гендерної інтеграції у всіх політиках та заходах.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0