Штайнмайєр склав присягу президента Німеччини

Присягу федерального президента склав Франк-Вальтер Штайнмайєр, пообіцявши боротися за демократію і проти популізму. Про це повідомляє «Укрінформ».

 

«Ми повинні про демократію не лише говорити, ми повинні за неї боротися…Демократія вимагає мужності», – заявив новий глава держави у своїй першій промові на посаді президента.

 

«Мужність – живильний элексир демократії», – сказав президент. При цьому він наголосив на необхідності «культури демократичної боротьби».

 

Штайнмайєр заявив, говорючи про популізм, що не бачить «панікерства в Німеччині», але закликав серйозно поставитися до загрози. Ліберальна демократія, за його визначенням, опинилася під обстрілом з різних сторін – терористів і автократів. До цього додається «ерозія байдужості». За його словами, популісти розпалюють суспільство нереалістичними картинками, які з готовністю сприймаються, оскільки ми живемо під час переходів, коли майбутнє невизначене і є страх перед багатьма речима.

 

«Але прості відповіді, як правило, не є відповідями», – наголосив Штайнмайєр.

 

Серед загроз він назвав також «нове захоплення авторитаризмом», яке можна спостерігати в Європі і за її межами.

 

Розпочав свій виступ Штайнмайєр з Туреччини. За його словами, багато зараз є під питанням у самій Туреччині і в ставленні Туреччини до Німеччини. Він звернувся безпосередньо до президента Ердогана: «Не погрожуйте тому, що було побудовано такою важкою працею і спільними зусиллями. Поважайте свободу і право, звільніть Деніза Юсела!» (Юсел – заарештований у Туреччині журналіст німецької газети).

 

«Та допоможе мені Бог!» – такими словами завершив присягу федеральний президент.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0