Смоленське слідство: у п’ять трун поклали частини тіл інших людей

В результаті проведених з листопада минулого по березень цього року ексгумацій жертв Смоленської катастрофи в одному випадку виявлено підміну тіл, а у п’ятьох могилах були частини тіл інших людей.

Про це в понеділок під час прес-конференції у Варшаві повідомили прокуратури Національної прокуратури РП, які ведуть Смоленське слідство, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Слідча група №1 провела 17 ексгумацій і судмедекспертиз (з листопада — ред). В одному випадку підтверджено підміну тіл, а у п’яти випадках  підтверджено, що у трунах є елементи тіл інших людей, ніж тих, які там повинні були бути”,- заявив прокурор Національної прокуратури Марек Кучинський.

За його словами, до кінця цього року планується проведення ше 40 ексгумацій жертв катастрофи, а в 2018 році — 26.

“Вони повинні завершитися у червні 2018 року”,- заявив Кучинський.

Прокурор повідомив, що біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії, де вони перевірятимуться на предмет наявності вибухових речовин.

Торік у червні Національна прокуратура Польщі розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Лєха та Марії Качинських. В результаті проведення ексгумацій виявлено підміну тіл. Зокрема, у могилі колишнього голови Національного олімпійського комітету Польщі Пьотра Нуровського було поховано міністра канцелярії президента РП Маріуша Гандзліка.

Як повідомлялося, 10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак з президентом Польщі Лєхом Качинським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту Ту-154М.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0