Сьогодні – День святого Патріка

День святого Патріка (St. Patrick’s Day) – історичне ірландське свято, що має англійські корені. Воно відзначається на честь покровителя Ірландії, святого Патріка. За переказами, святий Патрік вигнав з острова всіх змій і приніс в Ірландію християнство.

Саме 17 березня (30 березня в православній традиції) шанували пам’ять хрестителя та святого покровителя Ірландії, пише «112 Україна».

 

День Святого Патріка – покровителя Ірландії – вже давно набув великої популярності далеко за межами Смарагдового острова і святкується 17 березня в різних країнах світу.

 

Свято шанується не тільки ірландцями, які проживають у всьому світі, а й усіма людьми, які симпатизують ірландській культурі. Традиційно в цей день влаштовуються паради з піснями і танцями на честь небесного покровителя острівної держави. При цьому в урочистостях беруть участь як католики, так і протестанти, які однаково шанують легендарного хрестителя Смарагдової країни.

 

День святого Патріка з’явився на початку XVII століття, коли це свято було встановлено церквою. З релігійної точки зору цей день символізує перехід від язичництва до християнства. Світські ірландці 17 березня вшановують культурну спадщину своєї батьківщини, тому вбираються в одяг традиційного зеленого кольору або просто прикрашають себе зображенням зеленого трилисника конюшини – національного талісмана та символу удачі. У цей день також прийнято виконувати ірландські народні пісні і танці.

 

До речі, свято настільки шановане в Ірландії, що місцеві священики дозволяють віруючим пом’якшити обмеження на пісну їжу і вживання алкоголю, зокрема ірландського елю – День святого Патріка, як правило, припадає на великодній піст. Крім того, у країні в цей день оголошується вихідний.

 

До християнських традицій святкування відноситься щорічне сходження паломників на святу гору Кро-Патрік (Croagh Patrick), на якій святий молився і постився 40 днів.

 

Згідно офіційної біографії святого Патріка, наприкінці IV століття в Британії, яка перебувала тоді під римським пануванням, у сім’ї римських громадян народився син, якого назвали Мевін Суккат. Згодом весь світ дізнався про нього як про святого Патріка. Коли йому було 16 років, його захопили в полон і продали в рабство в Ірландію пірати, де він пас худобу протягом шести років. Там молодий чоловік прийшов до християнської віри, ревно молився, і Бог вказав йому, як врятуватися з полону, завдяки чому Мевін повернувся до Британії. Незабаром він покинув батьківський дім і попрямував у Галлію (територія сучасної Франції), щоб стати служителем церкви. Після кількох років служби він був висвячений у єпископський сан і названий Патрициусом (Патріком), що означає «батько своїм людям». У 30-ті роки V століття майбутній святий, за дорученням папи Целестина I, почав свою місію в Ірландії. Він був канонізований до розділення Церкви на західну і східну, оскільки святий шанується в обох.

 

Крім Ірландії пишні урочистості 17 березня проходять у Нью-Йорку, Буенос-Айресі і Мельбурні. Україна в останні роки також полюбила це свято. День святого Патріка відзначають вечірками, парадами і фестивалями в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді та інших містах.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ16:15, понеділок, 11 грудня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:51, понеділок, 11 грудня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0