Стало відомо, що високий тиск у молодому віці призводить до швидшого старіння мозку

Вчені з Каліфорнійського університету в США під час дослідження виявили, що молоді люди, які страждають від високого кров’яного тиску, мають підвищені темпи старіння головного мозку, що супроводжується погіршенням основних когнітивних характеристик: інтелекту, пам’яті, логічного мислення тощо.

Вчені проаналізували взаємозв’язок тиску і показників роботи головного мозку 579 людей з медичної клініки Framingham Heart, в штаті Массачусетс, пише healthyliving.com.ua.  Було проаналізовано дані людей, які були поставлені на облік клініки понад 60 років тому. Оцінка ступеню старіння головного мозку відбувалася за допомогою регулярного дослідження ступеню ушкодження  білої речовини з використанням МРТ.

В результаті проведення дослідження було встановлено, що швидкість виникнення структурних ушкоджень головного мозку в стані прегіпертоніі збільшується приблизно на 12%. При гіпертонії йдеться вже про 30%. Інакше кажучи, людина, що страждає від високого артеріального тиску з 20 років, в 33 роки матиме мозок 40-річної людини, а в 50 років буде мати мозок 65-річної людини.

Більш детальні вимірювання показали, що мозок людей з високим кров’яним тиском  має на 6,5% менше обсягу в лобових частках. Крім того, в лобових і скроневих частках міститься в середньому на 9% менше сірої речовини. При цьому структурні пошкодження головного мозку вкрай негативно впливають на стан когнітивних функцій.

Дослідники відзначають, що отримані ними висновки підкреслюють необхідність раннього і оптимального контролю артеріального тиску.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0