У Гватемалі виявлено найдавнішу гробницю вождя майя

Неподалік руїн міста Вака в північній Гватемалі знайдено поховання верховного вождя древніх майя з нефритовою похоронною маскою. Аналіз керамічних артефактів дозволив датувати знахідку 300-350 р. н.е. – отже, це найраніше з усіх відомих таких поховань у Гватемалі, повідомляє Daily Mail.

 

Зазначається, що саме виявлена ​​похоронна маска, яка супроводжувала індіанського вождя в інший світ, дала змогу визначити пишну гробницю як місце останнього спочинку одного з представників верховного роду, засновника королівської династії.

 

Відкриття було зроблено в межах спільного археологічного проекту антропологів Гватемали і США в Ель Перу-Вака. Це стародавнє місто майя розташоване в Національному парку Лагуна-дель-Тігре, за 65 км від знаменитого Тікаля – “місця, де можна почути голоси духів”. Команда антропологів досліджувала бічний тунель під палацом-храмом, коли виявила невідому гробницю.

 

Команда проекту представила антропологічну знахідку вченому світу як “засновника династії Вак”. Припускають, що це навіть може бути вождь Ті Чанг Ахк, відома історична особистість, яка правила народом майя в IV ст. н. е. На лобі похоронної маски викарбувано хрест – символ сонця, а на тімені – знак маїсу.

У багатому похованні засновника династії було виявлено також 22 витончені керамічні посудини, нефритові прикраси, кручені морські раковини і перламутрову підвіску-кулон у формі крокодила. Маска і останки верховного вождя було пофарбовані в яскраво-червоний колір.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0