Євросоюз виступає проти збільшення Україною експортних мит на брухт

ЄС висловлює занепокоєння через пропозицію Верховної Ради збільшити експортні мита на металобрухт та заявляє, що це порушує зобов`язання України в рамках зони вільної торгівлі з Євросоюзом та у рамках СОТ. Про це повідомляється в заяві представництва ЄС в Україні, яку розміщено в Фейсбуці.

 

“Євросоюз взяв до відома інформацію про запропоновані зміни до статті 13 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, щодо яких Верховна Рада проголосувала 21 квітня. Представництво ЄС розглядає підвищення мит на експорт металобрухту з України як захід торговельного обмеження, який суперечить духу і літері багатосторонніх та двосторонніх зобов’язань, взятих на себе Україною”, – йдеться в заяві.

 

Наголошується, що у рамках глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом Україна зобов’язується не вводити нових митних зборів на експорт; також вона зобов’язувалася під час перехідного періоду скасувати чинні мита.

 

“З цієї причини, якщо закон набуде чинності, він неминуче викличе стурбованість з приводу міжнародних зобов’язань України та підірве впевненість інвесторів щодо того, що стосується його складової з торговельної політики”, – наголошує представництво ЄС.

 

Окрім того, ЄС нагадує, що у рамках Меморандуму про розуміння щодо макрофінансової допомоги, підписаного з ЄС 22 травня 2015 року, Україна – у відповідності до вимог СОТ – зобов’язалася утриматися від запровадження нових заходів, що обмежують або перешкоджають торгівлі.

ЄС вважає, що використання заходів, які обмежують торгівлю, не є правильним засобом задля владнання проблем з конкурентоздатністю сектору виробництва сталі України. Євросоюз закликає Україну дотримуватися своїх зобов’язань, що стосуються вільного торговельного режиму.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:49, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0