ЮНЕСКО: майже половина природних об’єктів світової спадщини – під загрозою

Браконьєрство, незаконне вирубування лісів і рибальство загрожують виживанню деяких з найбільш знакових видів тварин і рослин на планеті. Такі дані містяться у звіті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), повідомляє ВВС Україна.

 

“За даними звіту, у дикій природі спостерігається не просто періодичне незаконне рибальство чи вирубування лісу, а злочинність. Нелегальна торгівля видами оцінюється у 19 млрд доларів на рік, а неліцензована торгівля деревиною стала причиною для знищення 90% лісів у найбільших країнах в тропіках”, – йдеться у повідомленні.

 

Від Великого Бар’єрного рифу до Галапагоських островів і на багатьох інших територіях по всьому світу ЮНЕСКО визначила близько 200 об’єктів світової спадщини, які, на думку організації, мають міжнародне значення і мусять охоронятися якнайкраще. І на території майже половини з цих об’єктів процвітає браконьєрство.

 

Всесвітній фонд дикої природи дослідив ті види тварин і рослин, які охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. На багатьох з досліджених територій живуть тварини, які перебувають під загрозою вимирання. Наприклад, Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останньою домівкою для яванських носорогів. У Дельті Окаванго в Ботсвані живе майже третина з усіх африканських носорогів, що лишилися у світі.

Загалом у період з 1970 по 2012 роки чисельність видів у дикій природі скоротилася в середньому майже на 60%, зазначається у звіті.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0