У Клімкіна сказали, чого чекають від нового керівництва ОБСЄ

Міністерство закордонних справ України розраховує, що новопризначені глави інституцій ОБСЄ збережуть пріоритетну увагу питанню припинення агресії Росії проти України.

Про це йдеться у коментарі МЗС.

“Розраховуємо, що новопризначені глави інституцій ОБСЄ збережуть пріоритетну увагу, яка наразі приділяється в рамках Організації питанню припинення російської агресії проти України, та докладатимуть всіх зусиль для повернення поваги до фундаментальних принципів і зобов’язань ОБСЄ, що є необхідним для відновлення взаємної довіри на Європейському континенті, порушеної безвідповідальним ставленням однієї з держав – учасниць”, – наголосили в МЗС.

У відомстві відзначили, що вітають завершення процедур призначень глав інституцій ОБСЄ і висловили думку, що заповнення вакансій керівництва ОБСЄ дозволить забезпечувати ефективність роботи Організації, зокрема в частині запобігання та врегулювання конфліктів. “Особливої важливості для Української держави набуває повноцінна багатовимірна робота ОБСЄ в умовах триваючої комплексної гібридної агресії Російської Федерації проти територіальної цілісності, суверенітету і політичної незалежності України”, – йдеться в коментарі.

Також в МЗС очікують, що інституції ОБСЄ продовжуватимуть активну цілеспрямовану роботу щодо підтримки розвитку демократії, верховенства права, поваги до прав людини і основних свобод на просторі Організації, належно і своєчасно реагуватимуть на найбільш кричущі випадки їх порушень, які відбуваються зараз у тимчасово окупованих і контрольованих Росією районах України.

Як повідомляв Укрінформ, генеральним секретарем ОБСЄ став швейцарець Томас Гремінгер, главою Бюро з питань демократії та прав людини (БДІПЛ) – представниця Ісландії Інгібьорг Солрун Гісладоттір, комісаром у справах національних меншин екс-генсек ОБСЄ італієць Ламберто Заньєра, офіс з питань свободи ЗМІ очолив француз Арлем Дезір.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ