У Львові американські хірурги прооперують понад 50 українських дітей з опіками

Соціальний проект «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» вже всьоме збирає кращих спеціалістів, які допомагають маленьким українцям подолати наслідки опіків різного ступеня важкості. З 23 до 30 вересня у Львові на базі клініки Medicover хірурги та анестезіологи Міжнародної Виїзної клініки Shriners Hospitals for Children спільно з українськими лікарями під керівництвом Генадія Фузайлова консультують та оперують дітей зі всієї України. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Бажання допомогти дітям об’єднали дев’ять висококваліфікованих спеціалістів з провідних клінік та університетів США, а також команди кращих спеціалістів Львівщини. Серед українських лікарів – фахівці клініки Medicover, опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні м. Львова, міської дитячої клінічної лікарні м. Львова та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ», а також група волонтерів – студентів старших курсів ЛМНУ ім Д. Галицького. Вперше в Україні для лікування опікових травм буде використано лазерну установку «UltraPulse CO2 (Lumenis)».

«Перший візит на Львівщину для допомоги дітям ми здійснили ще у 2010 році, і щоразу наш проект набирає все більших масштабів. У цьому році ми вперше прооперуємо кілька дорослих хворих, а також використаємо надсучасний лазер, який дозволяє видаляти шрами без хірургічного втручання», – розповів директор виїзної клініки, доктор Генадій Фузайлов і зазначив, що усі операції безкоштовні завдяки підтримці Medicover, Союзу українців в Америці, а також фундації Children’s Burn Foundation.

Підготовка проекту розпочалася в січні цього року. За цей час відбулись спеціальні медичні консультації, відповідно до яких сформувалася група пацієнтів на огляд. Координатором проекту є Мирослава Децик, завідувач лікувально-консультативним відділенням Medicover.

«Це велика робота, яку виконують наші фахівці, а також кращі спеціалісти з лікарень Львова, – наголосив головний лікар медичного центру Medicover Руслан Червак. – Спершу ми проводимо скайп-конференції із дітьми та їх батьками, потім їх оглядають наші лікарі, а згодом і американські хірурги. Практично уся наша клініка працює на цей проект заради допомоги дітям. Задіяні усі сервіси та операційні».

Як розповів пластичних хірург із Бостона Даніель Дрісколл, відбір дітей відбувається дуже ретельно, адже щороку кількість охочих збільшується. «Ми обираємо дітей, яким можемо допомогти тут і зараз. Усі операції є безпечними та відбуваються в одну стадію. Ось чому ми поки не «беремо» пацієнтів зі свіжими опіками, яким потрібні кілька оперативних втручань та стаціонарний догляд».

Цього року у проекті бере участь 190 дітей, більша частина з яких вже проходили лікування за цією програмою, але є і нові пацієнти. Загалом ще у неділю, 24 вересня, лікарі оглянули 109 дітей з рубцевими змінами після опіків, з яких відібрано 52 дитини для проведення оперативних втручань. Операції триватимуть з 25 до 29 вересня включно.

За словами  начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба, у межах проекту прооперують дітей практично з усіх регіонів України, а не лише зі Львівщини. До прикладу, є дітлахи із Донецька, Миколаєва, Умані, Одеси.

«Опіки – це хвороба, яка залишається на ціле життя. Її неможливо просто вилікувати, до прикладу, як ангіну чи бронхіт, для цього потрібні постійні хірургічні втручання. Із року в рік дитина росте, а опік чи рубець – ні. Тому потрібно зрозуміти, що людям досить складно жити з цим і вони потребують допомоги», – говорить Володимир Зуб.

У межах проекту заплановано проведення лекційного дня,  на якому  практикуючи дитячі та дорослі хірурги, анестезіологи та лікарі-інтерни прослухають лекції присвячені американському досвіду роботи при опіках. Лекції відбудуться 27 вересня на базі клініки Medicover.

Нагадаємо, «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» – унікальний проект, що гуртує кращих спеціалістів: дитячих анестезіологів, фахівців з інтенсивної терапії, дитячої та пластичної хірургії, медсестер, студентів-волонтерів. Його метою є підвищення доступності лікування пацієнтів дитячого віку, обмін досвідом, покращення надання медичних послуг.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ