У Львові відбулась прес-конференція з нагоди відкриття науково-освітнього Проекту «Школа ендокринології»

В рамках освітнього Проекту «Школа ендокринології»  сьогодні розпочала свою роботу дводенна науково-практична конференція, присвячена новітнім технологіям, діагностиці, профілактиці і лікуванню найбільш поширених ендокринних захворювань, за участі провідних фахівців в галузі ендокринології України.

Захід проходить за сприяння Асоціації ендокринологів України та департаменту охорони здоров’я ЛОДА спільно з Львівським Національним медичним університетом імені Данила Галицького, за підтримки Національної академії медичних наук України, ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України», Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Львівського обласного державного клінічного лікувально-діагностичного ендокринологічного центру.

Гостей та учасників конференції з початком роботи «Школи» привітав головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.

У роботі конференції взяли участь понад 100 фахівців — ендокринологів, діабетологів, дитячих ендокринологів, лікарів суміжних спеціальностей.

Програма конференції включає мультидисциплінарний підхід до обговорення найбільш пріоритетних напрямів і значущих досягнень та інновацій у різних галузях сучасної ендокринології: інноваційні технології в діабетології; ожиріння, метаболічний синдром і інсулінорезистентність у дорослих і дітей; сучасні методики і нові досягнення в діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань щитоподібної і паращитоподібних залоз; проблеми репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок, питання організації і перспективи розвитку ендокринологічної служби.

«Школа ендокринології – це допомога лікарям вдосконалюватись та практикувати свої навички у професійній діяльності, тому це є завжди важливим заходом для лікарів», – зазначив заступник начальника відділу організації медичної допомоги дорослому населенню Департаменту охорони здоров’я Орест Середа.

«В Україні дуже поширена проблема цукрового діабету. Цією недугою хворіють понад 200 млн. людей у світі. Але якщо враховувати людей, у яких порушена функція підшлункової залози, то ця цифра удвічі більша. На цукровий діабет хворіють і діти, їх нараховується 20-30 тисяч. Кожен день лікарі виявляють 3-4 хворих на цукровий діабет. На сьогоднішній день великою проблемою є стрес, оскільки все частіше спровоковує розвиток цукрового діабету, а також наслідки від Чорнобильської катастрофи, які вже негативно вплинули на організм людини», – розповів Президент Асоціації ендокринологів України, Директор ДУ “Інститут ендокринології та обміну  речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України”, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри ендокринології НМАПО ім. П.Л. Шупика,  академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, Віце-президент НАМН України Микола Тронько.

«У світі поширеність цукрового діабету сягає 6-7% у європейських країнах та 10% – у США, кожен третій, у віковій категорії 60-70 років може мати цукровий діабет. В Україні нараховується близько 2,9 % хворих на цукровий діабет, кожен другий –  недіагностований, тому важлива рання діагностика цукрового діабету», – додала доктор медичних наук, завідуюча відділом  діабетології ДУ “Інститут ендокринології та обміну  речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України”  Любов Соколова.

Аліна Урбанович, завідувач кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, розкрила проблемні питання неалкогольної жирової хвороби печінки при ендокринній патології.

Довідково:

Реалізація Проекту здійснюється шляхом проведення щорічного циклу регіональних заходів – «Школа Ендокринолога». В цьому році виповнюється 70 років з дня заснування Львівського обласного державного клінічного лікувально-діагностичного ендокринологічного центру та 45 років з заснування Львівського обласного науково-медичного товариства ендокринологів. Національний освітній Проект «Школа Ендокринолога» робить акцент на нові знання учасників Школи, привертає увагу суспільства щодо зростання частоти ендокринної патології населення, популяризує актуальність та ефективність профілактичної діяльності.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ