У Першому театрі відбудеться Міжнародна лабораторія

Перший театр (раніше – Перший український театр для дітей та юнацтва) спільно з продюсерським центром «OpenDoors» з 22 до 27 березня в Міжнародний День театру проводять першу у Львові Міжнародну лабораторію для молодих режисерів «Відкриті Двері». Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Маємо днями одне чи не з найбільших свят протягом року, професійне свято – Міжнародний день театру 27 березня. Відповідно, маючи 5 муніципальних театрів, кожен з них щось приготував, відзначаючи це свято. Окрім того, нашому театру імені Леся Курбаса в цьому році виповнюється 30 років, такий маленький ювілей.

З міського бюджету виділяються зараз кошти і ми ремонтуємо театри для того, щоб забезпечити гарні умови для розвитку театрального мистецтва. Дуже важливо, щоб театр був в уявленні людей не лише місцем, куди вони приходять і дивляться виставу, а, окрім того, щоб він був дійсно таким спілкуванням, публічним простором для молодих режисерів, для акторів, для людей, які взагалі цікавляться театральним мистецтвом. Хочеться, щоб там зароджувалися і продукувалися нові ідеї, щоб вони там втілювалися. Дуже хочемо, щоб провідні театри та іноземні театри звертали на наше театральне мистецтво увагу і брали у ньому активну участь. Маємо такі амбітні цілі, щоб до нас впродовж року приїжджали режисери з-за кордону з виставами, власне, актори і таким чином обмінюватися досвідом, будувати нову співпрацю, будувати тісні контакти.

Дуже тішимося, що впродовж цього тижня буде Міжнародна лабораторія в Першому українському театрі і, насправді, це є щось нове для театрального львівського мистецтва, тому що впродовж тижня будуть режисери, які працюватимуть з акторами і це є, на мою думку, мало часу для 30-хвилинної постановки, але, напевно, це є виклик для акторів. Створяться нові умови і нові виклики для самовдосконалення, для розвитку. Тому щиро дякуємо і експертам, і режисерам, які приїхали до нас, дякуємо Першому театру за те, що вірять у театральне мистецтво. Працюючи в театрі, ви дбаєте про те, щоби з кожним днем театр все більш розвивався і приваблював до себе нових відвідувачів і в тому числі – закордонних», – зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

Запрошені режисери, які перемогли у попередньому відборі, протягом тижня працюватимуть з акторами Першого театру. В результаті – кожен презентує частину зі своєї вистави, яку готував протягом декількох днів.

Основними цілями проекту є залучення молодих талановитих режисерів до роботи в театрах для дітей та молоді; пошук нових художніх можливостей у створенні вистав для дітей та юнацтва; налагодження міжнародних зв’язків між режисерами різних країн.

Учасниками є молоді режисери – випускники режисерських факультетів до 20 січня 2018 р. мали можливість надіслати заповнені заявки та описи майбутніх вистав. На конкурс було отримано понад сорок заявок від режисерів з десяти країн світу (України, Великобританії, Чехії, Румунії, Республіки Білорусь, Словаччини, Естонії, Франції, Вірменії тощо). Експертна Рада лабораторії, яка складається з провідних діячів театрального мистецтва (критиків, режисерів, викладачів спеціальних навчальних закладів культури, відомих представників менеджменту у сфері культури і мистецтва) відібрала фіналістів лабораторії.

За підсумками конкурсу чотири молодих представники запрошені до Львова для участі у лабораторії: Грунічева Марія «Руда сімейка» (м. Київ, Україна), Коппел Яника «Аліса в країні чудес» (м. Таллінн, Естонія), Космін Матей «Петя і вовк» (м. Бухарест, Румунія), Малиніна Кіра «Човен/Дирижабль/ Я» (м. Харків, Україна).

Фінал режисерської лабораторії відбудеться в Міжнародний день театру 27 березня о 14.00 год у Першому театрі. Уривок, який покажуть, є заявкою режисера на майбутній спектакль. При оцінці показу буде враховуватися вміння режисера вести діалог з дитячою аудиторією, актуальність постановочних прийомів, оригінальність і нестандартність сценічного прочитання літературного матеріалу. Кращі театральні покази, представлені в лабораторії, можуть бути реалізовані як повноцінна постановка на сцені Першого театру.

Графік лабораторії:

24 березня, 11.00 – 18.00 – Робота режисерів з акторами (13.00 – 14.00 – перерва).

25 березня, 11.00 – 17.00 – Робота режисерів з акторами (13.00 – 14.00 – перерва).

26 березня, 11.00 – 17.00 – Генеральні репетиції (14.00 – 15.00 – перерва).

27 березня, 14.00 – 17.00 – Фінальний показ вистав, обговорення з експертами.

Контактна особа: Катерина, тел 093 92 36 817.

Міжнародна лабораторія відбудеться за підтримки управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради та Інституту Адама Міцкевича.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ