У Раді зареєстрували проект про звільнення Гонтаревої

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про невідкладне звільнення глави Національного банку України Валерії Гонтаревої. Ініціаторами постанови виступили група депутатів від фракцій “Блок Петра Порошенка”, “Народний фронт” та “Радикальна Партія Олега Ляшка”. Зокрема, серед ініціаторів – екс-голова парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

 

“Запропонувати Президенту України Порошенку П.О. невідкладно внести до Верховної Ради України подання про звільнення Гонтаревої Валерії Олексіївни з посади голови Національного банку України”, – йдеться у проекті.

У преамбулі документа зазначається, що мета постанови – припинення ситуації, коли голова Національного банку України Валерія Гонтарева 11 травня 2017 року до теперішнього часу, не будучи звільненою відповідно до законодавства, фактично завершила виконання своїх повноважень та обов’язків, які є виключними відповідно до статті 19 закону України “Про Національний банк України”.

На думку авторів проекту, це негативно впливає на регулювання банківського сектору України та відносини України з міжнародними фінансовими установами.

Як відомо, відповідно до Конституції України та закону про Національний банк, розгляд Верховною Радою питання щодо звільнення голови Національного банку України неможливе без внесення Президентом відповідного подання.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ