У річницю Революції Гідності у Львові відкрили виставку речей майданівців і світлин

Працівники Львівського історичного музею в останні дні революції зібрали експонати на Майдані. Особисті речі майданівці та світлини демонструють на виставці у Музеї визвольної боротьби України.

«Основа виставки ‒ це речі, які були зібрані 22-26 лютого 2014 року. До Львівського історичного музею ми направду привезли дві машини експонатів», ‒ розповіла кураторка виставки Світлана Кочергіна.

«Жертва наших родичів, з одного боку, була для нас, простих людей, не даремна, тому що ми прокинулися від сну і зрозуміли, що багато чого ми можемо досягнути тільки тоді, коли будемо боротися. Звичайно, розчарування дуже велике, бо дії влади не виправдали нашого сподівання, але будемо боротися і надалі», ‒ каже сестра Героя Небесної Сотні Ірина Ільків.

Ярослав Грицак з погляду історика оцінює, що вдалося і чого ще не досягнув Майдан:

«Україна мала відбитися від берегу «російського миру» і добитися до берегу Європи. От відбитися від берега «російського миру» вдалося, тобто ми розірвали, не як сусіди ‒ історично розірвали з Росією, і, думаю, до цього вже політично не вернемося. Натомість, нам не вдалося добитися до європейського берега. З двох причин: перш за все європейський берег сам зникає, не відомо, що з ним далі буде, але також, що дуже важливо, Україна ще не виконала найпотрібніші реформи», ‒ коментує доктор історичних наук Ярослав Грицак.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ19:31, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
15:09, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:48, четвер, 15 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0