В окупованому Криму представили газету українською та російською мовами

Український культурний центр у Криму презентував перший експериментальний випуск видання “Кримський Терен” українською та російською мовою. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) з посиланням на керівника центру Леоніда Кузьміна.

 

“Головне наше завдання – познайомити кримчан з альтернативною точкою зору… Кримчани, цей проект для нас, для миру та злагоди на півострові”, – йдеться у вступному слові.

 

У першому випуску опублікована інструкція для вступу до вишів України, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ у Криму, фрагменти останнього слова кримського політв’язня Володимира Балуха, а також історичне дослідження Леоніда Кузьміна про українські землі у давнину.

 

У КПГ зазначають, що в окупованому Росією Криму систематично обмежують доступ до інформаційних сайтів. Правозахисники вказують на тиск на незалежні ЗМІ і журналістів, а також “інформаційний вакуум”. Півострів внесений до десятки найгірших територій за рівнем свободи слова.

У Криму з 2013 року у 36 разів зменшилася чисельність учнів, чиє навчання здійснюється українською мовою. Так, 2013 року в Автономній Республіці Крим 13 589 людей здобули освіту українською мовою, тоді як 2016 року кількість таких учнів знизилася до 371. Відповідно кількість класів з українською мовою навчання за два роки скоротилася у 31 раз. Про це свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи.

Експерти КПГ довели, що російськомовне населення Криму до початку окупації Криму РФ не мало проблем з використанням рідної мови. Це підтверджує той факт, що на момент окупації в Криму російською мовою навчалися 90,7%.

 

Крим анексований Росією навесні 2014 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ