«Велике повернення Нью-Йоркської групи» у рамках Форуму видавців

Продакшн-студія OFFLaboratory представляє «Велике повернення Нью-Йоркської групи», що відбудеться 15-18 вересня у рамках Форуму видавців у Львові. Серед запланованих акцій – літературні зустрічі з Юрієм Тарнавським та Богданом Бойчуком, великий літературний вечір Нью-Йоркської групи, лекторій та прем’єра нового повнометражного документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів».

 

Після Другої світової війни значна кількість українців опинилася в таборах ДіПі. Це була вимушена еміґрація, заради, в першу чергу, збереження власного життя. Але також йшлося про збереження національної ідентичності. Більшість з них переїхала до Америки, вживаючись в новий простір та нову мову. Водночас вони зберегли рідну мову, створивши нею зразки модерністичної поезії, які включили українську літературу у світовий контекст. За словами професора Гарвардського університету Григорія Грабовича, для нас «Нью-Йоркська група мала б бути моментом гордості».

 

До Нью-Йоркської групи належать: Богдан Бойчук, Юрій Тарнавський, Богдан Рубчак, Женя Васильківська, Емма Андієвська, Патриція Килина, Віра Вовк, Роман Бабовал, Жорж Коломиєць, Олег Коверко, Марко Царинник, Марія Ревакович.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ