Венеціанська комісія – за антикорупційний суд в Україні, але законопроекти “підкачали”

У п’ятницю, 6 жовтня, Венеціанська комісія на пленарному засідання надала висновок, в якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого Законом “Про судоустрій і статус суддів”.

Про це Укрінформу повідомили у Венеціанській комісії.

Законом запропонований перехід України до триланкової судової системи та створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції. Також передбачено, що у відношенні Вищого антикорупційного суду має бути ухвалений окремий закон.

Наразі на розгляд парламенту внесені два законопроекти № 6011 (авторства Оксани Сироїд та Івана Крулька) та 6529 (авторства Сергія Алєксєєва). Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, відзначивши, що законопроект Алєксєєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект Сироїд та Крулька викликає сумнів щодо його відповідності Конституції та політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

Експерти Венеціанської комісії позитивно оцінили хід у країні судової реформи та підтримали ініціативу Президента щодо створення в Україні Антикорупційного суду, зазначивши, що “ця реформа чітко спрямована на побудову української судової системи у відповідності до стандартів Ради Європи та забезпечення в Україні верховенства права”.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ