​Данія надала Українській службі крові обладнання на 790 тисяч євро

Українська служба крові отримала обладнання на суму близько 790 тис. євро для забору та переробки донорської крові. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

 

Обладнання безкоштовно надали міжнародний благодійний фонд «Global Medical Aid» та компанія «Vingmed» з Данії. Його розподілять між 22 закладами служби крові з різних регіонів.

 

«Заготівля крові в усьому світі – це плановий процес. Сподіваюсь, так само скоро буде і в Україні. Нинішній стан справ не дозволяє формувати запаси та керувати ними у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період. Саме тому ми з вами часто бачимо повідомлення про оперативний збір донорів і прохання прийти і здати кров», – зазначила в.о. начальника управління громадського здоров’я МОЗ України Наталія Півень.

 

Нове обладнання (ваги-помішувачі з електронними запаювачами магістралей та автоматичні екстрактори компонентів крові «Компомат») дозволять центрам крові здійснювати стандартизовану заготівлю та переробку донорської крові та удосконалити забезпечення пацієнтів компонентами крові.

 

У МОЗ зазначили, що ця галузь потребує серйозного удосконалення, залучення сучасних технологій заготівлі донорської крові та її компонентів, їх переробки, тестування, зберігання та розподілу. Те обладнання, яке передали Україні, дозволить розширити перелік компонентів, які виробляють центри крові, а також забезпечити їхню якість. Це один із перших кроків до стандартизації заготівлі та переробки донорської крові на компоненти.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0