100-річчя першого Курултаю: Рада проведе урочисте засідання

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров анонсував урочисті заходи з нагоди 100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу, які проходитимуть як в Україні, так і за її межами. Про це сьогодні, у четвер, він розповів на прес-конференції в Укрінформі.

 

“Ви знаєте, що 5 жовтня цього року Верховна Рада України прийняла постанову про проведення урочистого засідання у Верховній Раді України, присвяченого 100-річчю проведення першого Курултаю кримськотатарського народу”, – зазначив він.

 

На виконання цієї постанови у середу, 6 грудня, о 15 годині, відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України. За словами Чубарова, на нього запрошені дипломати дипломатичних установ, акредитованих в Україні, провідні українські політичні, громадські діячі, чинні депутати ВР, депутати попередніх скликань, які займалися вирішенням питань Криму. Приїде велика група українських громадян з Криму. Запрошені представники кримськотатарської діаспори. Будуть присутні муфтії Польщі, Литви, Румунії.

Глава Меджлісу підкреслив, що кожен учасник зібрання отримає книгу кримськотатарського письменника Юнуса Кандима “Не заросте травою поле бою…”, присвячену голові першого Курултаю Номану Челебіджихану, у перекладі українською.

Після цього відбудеться прийняття від імені Меджлісу кримськотатарського народу.

 

На другий день, 7 грудня, у Києво-Могилянській академії розпочнеться міжнародна наукова конференція “100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу: минуле, сьогодення, майбутнє”. Її матеріали планується видати друком у першому півріччі 2018 року.

 

Також заплановані урочистості за кордоном.

 

12-13 грудня відбудуться заходи у м.Костанца у Румунії, де живе доволі велика кримськотатарська діаспора. Планується засідання громадських організацій і захід у фестивально-концертній формі.

 

15-16 грудня в Анкарі (Туреччина) відбудеться низка заходів із залученням дипломатів і провідних турецьких вчених, на які запрошені гості з України та інших країн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0