Армія з цього року отримує ракети для РСЗВ – Турчинов

Україна не просто намагається відновити втрачені технології ракетобудування, а ставить за мету побудувати ракетні комплекси нового покоління. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв’ю інформаційному агентству «ЛігаБізнесІнформ», інформує прес-служба РНБО.

 

За словами секретаря РНБО, Україна прагне створити надійний ракетний щит.  «Ми говоримо про найширший спектр ракетних комплексів. Це – РСЗВ, ПТРК і ЗРК, оперативно-тактичні та багато інших. Але це вимагає колосальних ресурсів – фінансових, наукових, виробничих», – зазначив він.

 

Турчинов підкреслив, що в ракетобудуванні зроблено вагомий крок вперед: «Ми не просто намагаємося відновити втрачені технології, а ставимо завдання побудувати ракетні комплекси нового покоління. Наприклад, якщо говорити про ракетні системи залпового вогню, то це – керовані ракети, які влучають точно в ціль, а не просто накривають території, як російські аналоги», – сказав він, додавши, що серед цілей – не тільки досягти стандартів НАТО, але, насамперед, перевершити за якістю російську зброю.

Водночас секретар РНБО України окреслив і низку проблем, що виникають у здійсненні планів модернізації ОПК. «Серйозна проблема – штучне обмеження військово-технічного співробітництва. Наші партнери поки не хочуть нам допомагати в питаннях озброєння нашої армії. Нам доводиться все робити самим, хоча створення багатьох зразків зброї нового покоління вимагає серйозної міжнародної кооперації», – сказав він.

Секретар РНБО України наголосив, що Україні доводиться створювати окремі напрямки в розвитку ОПК практично з нуля, щоб забезпечити повний цикл виробництва.

 

Турчинов також підкреслив, що однією з проблем є відсутність системного фінансування оборонного комплексу. «Ми створили повний цикл виробництва ракетної техніки: бойові частини, корпуси, паливо. Тепер можемо виробляти будь-які модифікації ракет для систем залпового вогню, для ППО, оперативно-тактичні ракети тощо. Такою технологією володіють не так багато країн. І для нас зараз обмеження лише одне – низькі обсяги фінансування. На превеликий жаль, 2016 рік став в цьому плані не найвдалішим. Значну частину ми повинні були отримати зі спецфонду, наповнення якого заблокував парламент», – додав він.

 

Однак Турчинов наголосив, що незважаючи на зазначені проблеми, вітчизняний ОПК розвивається кількісно і якісно. «Хочу вам повідомити, що, незважаючи на гострі проблеми з фінансуванням, ми вже з цього року здійснюємо поставки в армію ракет для РСЗВ. Кількісні показники я не маю права озвучувати, але ми змогли досить швидко вирішити цю проблему», – підсумував секретар РНБО України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0