Цьогоріч Україна розвиватиме новітні ракетні технології

Одним із пріоритетів ракетно-космічної галузі України в 2016 році буде створення нових ракетних технологій, заявив голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Любомир Сабадош. Повідомляє Захід.Нет

 

Оцінюючи основні пріоритети в роботі галузі з урахуванням передбаченого в держбюджеті 2016 фінансування, він сказав: «З огляду на ситуацію, що склалася в країні, пріоритетом для нас є створення нових ракетних технологій – це і нові двигуни, нові супутники, нові види ракет, і, звичайно, забезпечення інтересів держави у сфері нацбезпеки і оборони».

«Зокрема, ми плануємо розвиток вітчизняної групи супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) “Січ”, що включає створення і підготовку до запуску космічних апаратів і подальший розвиток наземної інфраструктури», – повідомив він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» і додав, що також розпочато підготовку до створення українського сегмента міжнародної системи використання даних аерокосмічного моніторингу, який в перспективі повинен стати частиною загального Європейського дослідницького простору в сфері ДЗЗ.

Говорячи про плюси бюджету галузі на поточний рік, голова ДКАУ сказав, що в 2016 році, вперше за останні шість-сім років, незважаючи на складну ситуацію в країні, фінансування національної космічної програми в держбюджеті передбачено в повному обсязі від запланованого на поточний рік, і є в 4,5 раза більшим, ніж в 2015 році. Оборонні програми в бюджеті галузі складуть третину від загального фінансування, і їх фінансування передбачено зі спеціального фонду.

«Особливо зазначу, що велика частина фінансування із загального фонду, – 1,85 млрд грн або 56% – буде спрямована на виконання боргових зобов’язань за залученими в попередні роки кредитами на реалізацію проектів ракетно-космічного комплексу “Циклон-4” та створення Національної супутникової системи зв’язку. У бюджеті 2015 року на обслуговування боргових зобов’язань було передбачено 80% фінансування галузі, або 1,43 млрд грн, в 2014 – 87,8% або 2,08 млрд грн», – повідомив Л. Сабадош.

За його словами, очікується, що бюджетне фінансування галузі буде посилено за рахунок залучення інвестиційних і кредитних ресурсів, а також за рахунок отримання коштів від участі підприємств галузі в міжнародних космічних програмах.

 

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0