Держкомпанії не будуть годувальницями політиків – Яценюк

Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів та Міністерству економіки розробити нову систему контролю за державними компаніями.

 

Таке доручення Прем’єр-міністр дав на позачерговому засіданні уряду в п’ятницю, 18 березня, під час якого проходить звіт за результатами перевірки фінансово-економічних показників найбільших держкомпаній, повідомляє Урядовий портал.

 

«Необхідно, щоб у нас була повністю прозора система контролю за державними компаніями», – наголосив керівник уряду.

 

Яценюк підкреслив, що на сьогодні відбувається «жахлива боротьба за державні компанії»: «Іде війна за потоки, щоб «приватизувати» ту чи іншу компанію або поставити свого менеджера на цій компанії. Усі з гаслами про боротьбу з корупцією, але через задні двері заходять і просять призначити того чи іншого».

 

Глава уряду наголосив, що в тому числі чиниться «жахливий супротив проведенню конкурсів на призначення керівників державних компаній тільки з тією метою, щоб далі контролювати потоки». «Йде війна проти тих керівників, які борються за прозорість», – підкреслив Прем’єр.

Основне питання, наголосив він, – не просто перевірити діяльність компанії чи змінити її керівника: «Одного поміняли, прийшов другий – те саме робить. Треба, по-перше, змінити систему, а по-друге, порушити кримінальні провадження і притягнути до кримінальної відповідальності (за зловживання. – Ред). Тому що це ніколи не закінчиться. Будуть мінятися прізвища, будуть мінятися назви компаній, політичні партії, лідери, прем’єри, президенти – а система залишиться», – підкреслив глава уряду.

«Я не допущу подальшої політизації діяльності компаній, щоб державні компанії були годувальницями політиків і політичних партій», – наголосив Прем’єр-міністр.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0