ДФС: Бюджет втрачає мільярди через гальмування закупівлі сканерів для митниці

Зупинка тендерів на закупівлю сканерів зупиняє процес оснащення пунктів пропуску. Закупка систем вивела б на якісно новий рівень контроль та принесла б додаткові мільярди гривень у бюджет країни. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

 

 «Скасування тендерів на закупівлю сканерів є фактично зупинкою цього процесу. Додаткові мільярди могли б бути направлені на підвищення боєздатності армії, на соціальні програми», – зазначив в.о. голови ДФС Мирослав Продан.

 

Для проведення закупівель сканерів ДФС було оголошено два тендери. За одним здійснювалося придбання 2 скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів очікуваною вартістю закупівлі понад 169 млн грн (процедура розпочата 22 червня 2017 року, на участь у торгах було подано шість тендерних пропозицій) та за другим – 4 таких системи вартістю майже 339 млн грн (процедуру розпочато 4 липня, подано вісім пропозицій).

 

У рамках відкритих торгів було опрацьовано всі тендерні пропозиції, подані учасниками. По першому тендеру всі пропозиції були відхилені на підставі абзацу другого пункту 1 та/або пункту 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: у зв’язку з невідповідністю наданих учасниками пропозицій вимогам тендерної документації. По другому – з восьми учасників допущено тендерні пропозиції двох.

 

За словами Продана, об’єктивної причини для скасування другого тендеру немає. Однак обидва рішення тендерного комітету ДФС були оскаржені одним з недопущених учасників торгів. На підставі скарг цієї компанії тендери були заблоковані. Хоча по першому тендеру адміністративною колегією АМКУ прийнято рішення про припинення розгляду скарги зазначеного підприємства, і відповідно до закону система електронних закупівель повинна автоматично оприлюднити прийняті органом оскарження рішення на веб-порталі Уповноваженого органу. На сьогодні статус скарги в електронній системі закупівель не змінився і залишився «Очікує прийняття до розгляду», а процедура закупівлі на сьогодні має статус «Заблоковано».

 

По другому тендеру розгляд скарги підприємства було призначено на 14 вересня. Водночас рішення колегії, в якому ДФС зобов’язано відмінити процедуру закупівлі, було прийнято на день раніше, тобто 13 вересня 2017 року. При цьому у рішенні не зазначалася підстава, за якою необхідно було відмінити торги, що унеможливлює виконання зазначеного рішення у зв’язку з тим, що при опублікуванні повідомлення про відміну торгів на веб-порталі Уповноваженого органу замовник повинен обов’язково вибрати із списку підставу для відміни торгів.

Нагадаємо, у середу під час Кабміну Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що має намір ініціювати звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва у разі встановлення зловживань АМКУ при скасуванні проведення тендера на закупівлю сканерів для контролю товарів на державних митницях. Прем’єр підкреслив, що на митниці обертається 25-50 млрд грн тіньових коштів. Якщо закупити сканери, ситуацію можна змінити. “Ми маємо зробити рентген на всіх кордонах нашої держави, щоб розуміти, які товари за якими цінами потрапляють в Україну”, – зазначив Гройсман.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0