Гройсман обіцяє карати виробників ліків за штучний дефіцит

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман радить представникам фармацевтичних компаній змиритися із тим, що в Україні змінюються підходи на ринку ліків, тому не радить їм навіть намагатися створювати штучний дефіцит медпрепаратів. Про це Глава уряду сказав на зустрічі із представниками фармкомпаній, повідомляє Укрінформ.

 

«Я переконаний в тому, що ви підійдете до цього добросовісно, але якщо ми будемо відчувати, що хтось намагається створювати штучний дефіцит ліків або несумлінно виконувати рішення (уряду – ред.), або завищувати ціни, у нас не буде іншого виходу… Принцип буде такий: бачу ціль — не бачу перешкод. Я б дуже не хотів, щоб ми вдавалися до таких стосунків», – сказав Гройсман.

 

При цьому він відзначив, що не виключає спроб такого розвитку сценарію, оскільки відповідні випадки вже траплялися в країні. «Я про них знаю. І думаю, що вони точно не принесуть користь жодному ініціатору таких кроків», – наголосив Гройсман.

 

При цьому Прем’єр відзначив, що із фармацевтичними компаніями він дуже хоче будувати партнерський діалог, завдяки якому українські громадяни відчують зміни.

 

Він запевнив: уряд боротиметься за те, щоб в Україні вже наступного року з’явилися дійсно якісні, але при цьому недорогі ліки.

«Я зроблю все можливе та неможливе для того, щоб домагатися вирішення цього питання, щоб в Україні було справедливе ціноутворення на ліки, щоб була відповідна якість, щоб ми проводили закупівлі ліків за чесними цінами та вчасно доставляли ці ліки у лікарні. І це завдання є дуже важливим», – сказав Гройсман.

За його словами, робота усіх державних структур буде направлена на досягнення цієї мети.

 

«Але найголовніше, що ми можемо зробити, – за таким круглим столом достукатися до кожного з вас і попросити дуже відповідально поставитися до тих рішень, які будуть прийняті урядом», – сказав Прем’єр-міністр.

 

Він нагадав, що Кабмін заклав у проект державного бюджету на наступний рік 5,9 млрд грн на проведення публічних закупівель ліків через міжнародні організації.

 

Крім того, уряд цьогоріч ухвалив рішення щодо спрощення процедури реєстрації ліків, виготовлених у розвинених країнах світу.

 

«Ми маємо у 2017 році отримати якісні ліки в Україні, справедливу ціну на них, захистити тих хворих, які не можуть придбати собі ліки та компенсувати вартість цих ліків з державного бюджету, на це кошти передбачені», – додав прем’єр.

 

«Це не всім подобається і не всі готові змиритися з тим, що настав час, коли все буде абсолютно прозоро, без корупційних чинників, будь-яких корупційних проявів з боку влади, а треба зробити таку систему, щоб вона була відкритою та чесною», – констатував Гройсман.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0