Гройсман хоче змінити систему фінансування науки

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що нинішня система фінансування науки в Україні є неефективною і потребує суттєвих змін.

 

Про це він заявив у п’ятницю під час церемонії вручення премій Кабінету міністрів за розроблення і впровадження інноваційних технологій, державних нагород, а також відзнак Scopus Awards Ukraine, повідомляє Урядовий портал.

 

“Ми абсолютно відкриті до пошуку ефективної моделі розвитку науки, підтримки інновацій у нашій країні. Нашим завданням є змінити підходи і відношення до науки в Україні. Надзвичайно важливе завдання, що стоїть перед нами, – ефективно інвестувати в наукову діяльність, підтримувати інновації, створювати достатній інструментарій для того, щоб напрацювання, які має сьогодні Україна, могли трансформувати в реальний сектор економіки. Кожен винахід робить країну сильнішою”, – зазначив Гройсман.

 

За його словами, сьогодні на науку спрямовується більше 6 млрд грн, але нинішня система фінансування не є ефективною, при тому що українські науковці і їхні досягнення, зокрема у сферах космосу, медицини, оборони, є достатньо вагомими у світі.

 

“У нас є чим пишатися, але ми маємо додати нової енергії і отримати новий якісний результат. Зміна системи, збільшення фінансування виведе нас у лідери – у нас є досвід, інтелект, все для того, щоб бути у цьому плані успішними. Як тільки ми вийдемо у лідери, я точно знаю, це буде зовсім інша сторінка розвитку нашої країни”, – переконаний Гройсман.

 

Він нагадав, що наприкінці минулого року зустрічався з представниками Національної академії наук та поставив завдання здійснення реформи, щоб система науки в країні була ефективною, проте поки що готових рішень немає.

 

Глава уряду додав, що в разі, якщо вони з’являться, буде змога поставити питання про суттєве збільшення фінансування науки в держбюджеті 2018 року.

Водночас Прем’єр-міністр зауважив, що при збільшенні фінансування уряд розраховує отримати зовсім інший хід впровадження інновацій та систему мотивації вчених.

“Працюєш над розробкою, впроваджуєш її у реальний сектор, промислове виробництво – одразу маєш винагороду за працю”, – заявив Гройсман.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ8:56, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:33, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0