Гройсман: Завдяки децентралізації місцеві бюджети зросли на 30-40%

Під час децентралізації повноваження і фінансові ресурси влади на місцях були врівноважені, і наразі регіональна влада має розвивати реальний сектор економіки. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Асоціації міст в Харкові, повідомляє Урядовий портал.

 

«Ми збалансували і ваші повноваження, і ваші фінансові ресурси. І найголовніше, що зараз ви (регіони) маєте стати активними учасниками економічного зростання. Хочу закликати вас розвивати реальний сектор економіки… Ось в чому моя ідеологія», – сказав глава уряду.

 

За його словами, реформа децентралізації вже дала змогу збільшити місцеві бюджети, однак разом із можливостями реформа вимагає й відповідальності.

 

«Ключова реформа – децентралізація – вимагає від нас максимальної відповідальності. Бюджети місцеві зросли на 30-40%, ми почали формувати самодостатню основу для об’єднання територіальних громад по всій країні», – сказав Гройсман.

 

Він нагадав, що процес передачі повноважень триває з 2014 року, і нині ситуація суттєво змінилася – і на законодавчому рівні, і на рівні можливостей місцевої влади. За словами Прем’єр-міністра, до того часу про децентралізацію ніхто не замислювався, натомість повноваження й фінансові ресурси «варварськи відбиралися». А в 2014 році Президент і уряд Арсенія Яценюка заявили про свою готовність підтримати й зміцнити регіони.

Водночас Гройсман зазначив, що завдяки децентралізації збільшилися не тільки фінансові можливості регіонів – розширено і їхні адміністративні повноваження, а це дозволяє створювати на місцях прозорі офіси надання адміністративних і соціальних послуг.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0