Кабмін пропонує впровадження в Україні корпоративних дитячих садочків

Уряд ухвалив проект закону, що розширить можливості для створення та діяльності дитсадків

Кабінет Міністрів України ухвалив проект закону, що дасть можливість створювати «корпоративні дитсадки». Відповідне рішення щодо проекту Закону «Про дошкільну освіту» про розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності» було ухвалено сьогодні, 14 лютого, на засіданні КМУ, повідомляє Урядовий портал.

 

«Справді, в Україні ми маємо проблему доступу дітей до дошкільної освіти і активно працюємо над тим, щоб виправити цю ситуацію. Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, зокрема з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

 

Передбачають, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації. У проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як у ньому вирішуватимуть основні питання.

 

Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, із яких не більш як 3 дитини з особливими потребами. Також передбачають упровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.

 

«За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування в дитячий садок. В окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховують 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати інші форми для організації дошкільних навчальних закладів. І корпоративні дитсадки допоможуть нам не лише збільшити кількість місць у дитячих навчальних закладах, а й створити нову альтернативу для працюючих батьків», – додала Лілія Гриневич.

 

Нагадуємо, що 2016 року в Україні було створено додатково понад 26 тис. місць для дітей у дошкільних навчальних закладів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0