Кабмін спростив держпідприємствам приєднання до ProZorro – Нефьодов

Кабінет міністрів 6 вересня ухвалив постанову, яка дає “зелене світло” державним підприємствам, установам та організаціям на добровільне приєднання до Prozorro.Продажі. Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час брифінгу.

 

За його словами, офіційне затвердження “пілоту” – це новий етап у реформі системи продажу державних активів.

 

“ProZorro стартувало з державних закупівель, потім ми перейшли до продажу активів збанкрутілих банків, і ось тепер – до продажу майна і права оренди держпідприємствами. При цьому ми йдемо тим самим шляхом, як і з закупівлями. Спочатку пілотний проект, залучення учасників на добровільній основі, відпрацювання процедур. А згодом – законодавче затвердження. Мій заклик до всіх державних і комунальних підприємств: не зволікайте, скористайтеся можливістю випробувати всі переваги системи. Ми зі свого боку зробили приєднання максимально простим”, – розповів він.

Як і у випадку з державними закупівлями, пілотний проект “ProZorro.Продажі” реалізується за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). 

Нагадаємо, до указаного рішення Кабміну відсутність нормативно-правової основи для підключення до системи ProZorro.Продажі не давала можливості державним підприємствам почати продавати більш прозоро.

 

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,5 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0