Кабмін затвердив порядок використання зброї й техніки в АТО у мирний час

Кабінет міністрів затвердив Порядок застосування зброї і бойової техніки з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних сил під час виконання ними завдань у районі проведення антитерористичної операції у мирний час. Відповідна постанова від 14 лютого № 68 опублікована на Урядовому порталі.

 

Зазначається, що Порядком визначено процедуру, завдання, принципи застосування військовослужбовцями, з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних сил України зброї і бойової техніки під час виконання ними завдань у районі проведення антитерористичних операцій у мирний час відповідно до вимог міжнародного права і з урахуванням практики проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

 

Згідно з документом, з’єднання, військові частини і підрозділи ЗС у районі проведення АТО мають право застосовувати зброю та/або бойову техніку для відбиття нападу або попередження загрози нападу на об’єкти, що охороняються; запобігання вчиненню та/або припинення терористичного акту чи діяльності терористів; звільнення заручників; знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні терористів; захисту цивільних осіб та цивільних об’єктів від нападу.

 

Крім того, підрозділи ЗС мають право використовувати зброю й бойову техніку для затримання, роззброєння або знешкодження осіб, які здійснили та/або планують здійснити терористичний акт; припинення дій осіб, які порушують режим у районі АТО та становлять або можуть становити небезпеку, та в інших випадках, визначених наказами керівника оперативного штабу.

Порядок також визначає, що летальне застосування зброї та/або бойової техніки дозволяється для самооборони, а також з метою виконання завдань, покладених на військовослужбовців, з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних сил, під час проведення АТО.

У документі наголошується, що рішення про застосування зброї та/або бойової техніки під час виконання завдань у районі АТО або самооборони приймається з урахуванням обстановки командирами з’єднання, військової частини і підрозділу Збройних сил відповідно до вимог цього Порядку і наказів керівника оперативного штабу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0