Кістіон прогнозує повноцінний ринок газу за 2-3 роки

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон прогнозує, що повноцінний ринок газу в Україні з’явиться за 2-3 роки. Про це він заявив під час круглого столу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Принаймні 2-3 роки і ринок запрацює. Ми зробили перший крок, монетизацію субсидій на рівні виробника. У цей сегмент ринку прийде приватник”, – сказав Кістіон.

 

На думку Кістіона, причиною відсутності ринку газу в Україні на сьогодні є, зокрема, низький рівень доходів у країні, недостатня кількість газу власного видобутку. Також, на його думку, впровадженню ринку газу заважають очікування рішення Стокгольмського арбітражу у суперечці між НАК “Нафтогаз України” та російським “Газпромом”. Крім того, за словами віце-прем’єра, в Україні досі не подолано монополію на ринку природного газу.

 

Підписавши угоду про членство в Енергетичному співтоваристві, Україна зобов’язалась застосовувати правила Третього енергетичного пакету ЄС. Третій Енергопакет ЄС – це пакет законів щодо внутрішнього ринку газу та елекроенергії у Європейському Союзі. Його мета – більш відкриті газові та енергетичні ринки у Європейському Союзі.

Наразі у рамках реформ газової сфери, в Україні відбувається відокремлення газотранспортної системи від НАК “Нафтогаз”. Проте серед постачальників природного газу “Нафтогаз” досі є найбільшим гравцем на ринку.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0