Контейнери для перевезення радіоактивних відходів Україна одержить в кінці року

За підтримки країн «Великої сімки» будуть виготовлені та передані українським підприємствам контейнери для перевезення радіоактивних відходів у зону відчуження.

 

Про це йшлося під час засідання Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», яке відбулося в м. Оттава (Канада), повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

 

«Завдяки активному діалогу країн-учасниць Ініціативи Групи Семи, який спрямований на розвиток ефективного міжнародного співробітництва України з іноземними партнерами, а також залучення ресурсів країн-донорів до українських проектів, у 2017 році за фінансової підтримки уряду США розпочалося виконання проекту, що передбачає у кінці 2018 року завершення виготовлення і поставку контейнерів для транспортування та зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ) на централізоване сховище на комплексі «Вектор» у зоні відчуження», – повідомила начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич під час засідання Робочої групи.

Під час заходу відбувалось продовження діалогу у форматі Україна – держави-учасниці Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», обговорення актуальних для України проектів у сфері радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки, а також презентація нових, зокрема покращення системи фізичного захисту тимчасових пунктів захоронення радіоактивних відходів у зоні відчуження та розроблення технічного рішення щодо вилучення ДІВ із законсервованих та діючих сховищ твердих радіоактивних відходів (з розробленням будівельних проектних рішень, конструкторської документації та нестандартизованого обладнання і пристроїв для вилучення ДІВ).


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0