КСУ взявся за закон про засудження комуністичного режиму

Конституційний суд почав розгляд справи щодо конституційності закону „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“ від 9 квітня 2015 року. Справа розглядається у формі письмового провадження, інформує прес-служба суду.

 

Автори подання, 46 народних депутатів, вважають, що цей закон порушує приписи Конституції  в частині заборони цензури, гарантування кожному права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, права кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

 

Зокрема, суб’єкт права на конституційне подання вважає, що положення закону, якими заборонено поширення, а також публічне використання продукції, що містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, суперечать статтям 9, 15, 21, 23, 24, 34 Основного Закону.

Автори клопотання стверджують, що закон „не відповідає статті 8 Конституції, оскільки порушує конституційний принцип правової визначеності“, а також наголошують на тому, що його положення „недостатньо конкретні та чіткі для того, щоб особа могла з достатньою впевненістю, завчасно передбачити законність або незаконність дій“.

Суддею-доповідачем у справі виступає Віктор Колісник.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0