Луценко квапить із судом для розгляду корупційних справ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Україні якнайшвидше потрібен суд, який розглядатиме справи про корупцію, – незалежно від того, як цей орган називатиметься. Про це генпрокурор сказав на брифінгу у м.Дніпро, повідомляє його прес-секретар Лариса Сарган у Facebook.

 

“Нам потрібен Антикорупційний суд. Мені байдуже, як це буде називатися, – окремо взятий антикорупційний суд, Антикорупційна палата в існуючому суді, але він потрібен завтра”, – заявив Луценко.

 

Він зауважив, що у прокуратури немає в запасі року, щоб чекати на створення нового суду.

 

“4 тисячі затриманих нами хабарників мають відповідати по закону. Тому я пропоную в існуючому суді створити спеціальну палату, в яку на відкритому конкурсі під наглядом громадських організацій за 3 місяці будуть набрані нові судді. Дайте мені 50 суддів антикорупційної палати або суду, як хочете, цього року – і ми повернемо країну до нормального життя”, – заявив Луценко.

Генпрокурор зауважив на відмінності двох законопроектів про Антикорупційний суд, які зареєстровані в парламенті.

“Певна частина депутатів внесла закон про створення Антикорупційного суду, який буде обслуговувати НАБУ з його 26 справами в судах, які вони подали цього року. Цей антикорупційний суд будуть створювати політики. Троє від парламенту, троє від президента і троє від уряду. Це питання може розтягнутися на роки, як зі створенням Державного бюро розслідувань”, – наголосив Луценко.

 

Генпрокурор зазначив, що не підтримує ідею набору суддів політиками.

 

“Створення дуже чесного суду тільки для однієї інституції я не підтримую. І звичайні корупціонери, і ВІПи мають мати справедливий суд. Дозволю собі підтримати тезу Порошенка і Керрі: всі суди мають бути антикорупційними. Я за те, щоби Антикорупційний суд з’єднав усі справи усіх корупціонерів, незалежно від того, який правооохоронний орган їх затримав – НАБУ, СБУ, ГПУ, МВС”, – наголосив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0