Майже 9,2 тис. людей загинули на Донбасі – ООН

Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй із дотримання прав людини в Україні заявляє про 9167 загиблих під час конфлікту на Сході України. Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер під час оприлюднення доповіді, повідомляє «Радіо Свобода».

 

За її словами, від середини квітня 2014-го до 15 лютого 2016 року на Донбасі поранено 21 тисячу 44 осіб. Фрейзер наголосила, що люди далі гинуть – з 15 лютого до 1 березня експерти місії зареєстрували 21 загиблого.

 

Крім того, за даними ООН, у зоні конфлікту на Сході України проживає близько трьох мільйонів людей: 2,7 мільйона – у районах, підконтрольних бойовикам, якихпідтримує Росія, і 200 тисяч – поблизу лінії зіткнення, підконтрольної Україні.

 

Як ідеться у звіті ООН, незважаючи на зниження числа жертв в останні місяці, конфлікт серйозно впливає на щоденне життя цивільних, зокрема тих, що живуть на територіях, підконтрольних незаконним збройним формуванням.

 

«Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної й економічної ізоляції та занедбаності серед величезної кількості людей – понад трьох мільйонів загалом, – які борються за виживання в зоні конфлікту. Вони гостро потребують більшого захисту й підтримки», – заявив верховний комісар ООН із прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн.

 

В ООН також вказують на хитке дотримання перемир’я на Сході України через повідомлення про порушення режиму припинення вогню, невибіркові обстріли й замінованість територій.

 

За словами верховного комісара ООН із прав людини, реалізація мінських угод «є єдиною життєздатною стратегією для досягнення мирного врегулювання в деяких районах східної частини України, які контролюють збройні групи, що, своєю чергою, є ключовим для вирішення кризи з правами людини в Україні».

 

«Це включає в себе відновлення ефективного контролю з боку уряду України за кордоном із Росією і виведення іноземних бойовиків, найманців і військової техніки», – сказав представник ООН.

 

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. Низку населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, окуповують бойовики, яких підтримує Росія.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0