Мінкультури засуджує напад на синагогу в Умані

Міністерство культури України рішуче засудило здійснене в ніч на 21 грудня у місті Умані Черкаської області осквернення могильного комплексу цадика Нахмана. Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті Міністерства.

 

“Цей зухвалий провокаційний ксенофобський вчинок був невипадково здійснений саме зараз, коли не тільки внутрішньоукраїнська ситуація не дає підстав для зародження чи тим більше прогресування тенденції щодо поглиблення антисемітських проявів, але й налагоджується небачений до цього часу рівень порозуміння та співпраці між Україною та Ізраїлем. Це стало цілком очевидно після того, як Єврейська держава продемонструвала найвищий рівень співпраці з  Україною у геополітичній площині, проголосувавши у листопаді поточного року разом з іншими 73 країнами світу за “Резолюції ООН щодо Криму та міста Севастополь”, яка підтверджує територіальну цілісність і неподільність нашої держави”, – зазначається у заяві.

 

У Мінкультури наголосили, що вчинення ксенофобського акту в Умані може бути розцінено як свідома провокація та одна зі спроб, спрямованих на підрив стратегічного партнерства між Українською та Єврейською державами.

Крім того, зазначається, що на території України століттями мирно співіснували представники різних конфесій та віросповідань. “Українські іудеї, як і українські християни та українські мусульмани, є невід’ємною складовою українського суспільства, чиї релігійні погляди підлягають такому ж гарантованому Конституцією держави захисту, як і будь-які інші права і свободи людини, задекларовані у загальновизнаних європейських та світових документах”, – йдеться у документі.

У Мінкультури нагадали, що могила цадика Нахмана – засновника брацлавського хасидизму – є одним із відомих місць паломництва для іудейської спільноти не тільки України, але й усього світу.

 

“Аналізуючи вищезазначений прецедент, не можна виключити і в подальшому втручання деструктивних зовнішніх впливів та іноземних чинників, які намагатимуться дестабілізувати ситуацію у площині міжрелігійних взаємин та міжнаціональних комунікацій в Україні“, – зазначається у повідомленні.

 

Міністерство культури України “категорично засуджує будь-які прояви релігійної та національної нетерпимості” та висловлює переконання, що ця подія буде належним чином розслідувана правоохоронними органами, а винуватці будуть притягнуті до відповідальності, наголошується у заяві.

 

Як повідомлялося, в Умані невідомі особи облили вхід на могильному комплексі цадика Нахмана фарбою червоного кольору та залишили відрізану голову свині.КоментаріДмитро коментує:
14:01, п`ятниця, 23 грудня 2016
 

Шановно Міністерства культури України! Щодо осквернення меморіального комплексу цадика Нахмана у місті Умань. Згоден це ганебний випадок. Но НЕ ЗГОДЕН З ТИМ, ЩО ВИ ПОСИЛАЄТЕСЯ ЗНОВ НА ЗОВНІШНІ ВТРУЧАННЯ З ЦЕГО ПРИВОДУ. Можу вам напомнити, що подібні та інші дії відносно указаного місця мають постійне місце починаючи з часу коли хасидам дозволили відвідувати могилу. ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ВЛАДИ МІСТА мера Бодров, керівників МІЛІЦІЇ -ПОЛІЦІЇ з Києва завжди з 1991р. мало місце умисне створення різних підлих умов для віруючих від перекриття доріг КИЇВ-ОДЕСА-ВІНИЦЯ-УМАНЬ з цілью не пустити віруючих, В м. Умань, влада організовували перепродаж будинку місця захоронення, тиск на власника будинку, напади на віруючих та створювала десятки інших негативних умов для віруючих які мали всі ознаки злочинів. Ні одна людина не була притягнута до відповідальності. ЯК ТІЛЬКИ КЕРІВНИКИ ХАСИДІВ ПОГОДЖУВАЛИСЯ ЗБІЛЬШИТИ СУММУ не правомірної вигоди ВІДРАЗУ ДОРОГИ РОЗБЛОКОВУВАЛИ, ОРГАНІЗОВУВАЛИ ОХОРОНУ ВІРУЮЧИХ ВІД САМИХ ОРГАНІЗАТОРІВ. Шановні в міністерстві! Скажіть людям міста Умань скільки було отриманно в місцевий бюджет коштів почиНаючи з 1991 року? Яка користь та вигода громадянам ( не рахуючи ЧИНОВНИКІВ ТА МІЛІЦІЇ) міста Умань від НЕ ЗРУЧНОСТЕЙ ЯКІ ЇМ ПОСТІЙНО ПРИхОДИТЬСЯ МАТИ? Заяви міністерство, що знову винний Путін, інші зовнішні фактори сприймаються як такі, що ви умисне ПРИХОВУЄТЕ ТА ВИГОРОДЖУЄТЕ СВОЇ ВЛАДИ ДІЇ і посилаєтеся на когось за кордоном. Україна в обличі міністерства культури, та інші заінтересовані особи можУть подати позов до суду по моїм коментарям. В суді я, та інші надамо вам покази та документи, відносно викладенного починаючи з 1991 року та інше. Надіюсь, що міністерство яке має нести культуру, добро перестане постійно ШУКАТИ ТА посилатися на когось за кордоном і розбиреться в самій Україні, ЩО МАЛО ВІРИТЬСЯ… 23.12.16р..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0