МЗС першим отримає кібердопомогу від НАТО – Грицак

Голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що в рамках допомоги НАТО для захисту від кібератак Міністерство закордонних справ України першим отримає відповідну техніку.

 

Про це він сказав сьогодні на брифінгу з нагоди надання НАТО допомоги Україні щодо кібербезпеки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«МЗС України першим отримає допомогу. Рішення про це було прийнято ще 2 роки назад і можу сказати, що найближчим часом там буде установлена техніка і датчики», – сказав Грицак.

 

Він повідомив, що загалом Україна наразі отримала допомогу у розмірі 1 мільйона євро. Відповідаючи на уточнююче запитання кореспондента Укрінформу, Грицак зауважив, що українські фахівці готові працювати з новим обладнанням. Також він зазначив, що в допомогу від НАТО входить не лише техніка, а й ще проведення тренінгів для українських спеціалістів.

Грицак повідомив, що внаслідок останньої кібератаки, яка сталася 27 червня, постраждали не лише сайти державних установ, а також 30 тисяч персональних комп’ютерів стали об’єктами атак. У цьому контексті він зауважив, що необхідна співпраця як представників державних установ, так і представників IT-бізнесу для того, щоб уникати цих проблем.

«Ми повинні виступати одним фронтом», – сказав Грицак.

 

Він також зауважив, що українська сторона сподівається на подальшу плідну співпрацю з НАТО у питанні кіберзахисту.

 

У свою чергу заступник генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару зазначив, що Альянс готовий співпрацювати з Україною, бо вважає її своїм стратегічним партнером. Він повідомив, що рішення про надання допомоги прийняли 8 країн НАТО, які є учасниками Трастового фонду – це Румунія, Естонія, Португалія, Туреччина, Угорщина, США, Албанія та Італія. Він зауважив, що це лише перший етап допомоги Україні у кіберзахисті. В цю допомогу входить як технічне забезпечення, так і тренінги для українських фахівців.

 

«Кіберзахист – це груповий спорт, це спільна співпраця», – підсумував представник НАТО.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:33, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:02, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0