На лінії розмежування встановлять пункти контролю за переміщенням товарів

Порядок переміщення товарів між підконтрольною та тимчасово непідконтрольною територією України на Донбасі містить перелік товарів, дозволених для руху з/в зону проведення АТО, та передбачає встановлення пунктів контролю за таким переміщенням. Про це розповів Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Це рішення (уряду про затвердження Порядку. – Ред.) передбачає встановлення контрольних пунктів, які займатимуться відстеженням переміщення товарів, і найголовніше: те, що є в переліку, – дозволено, усе інше – заборонено”, – сказав він.

 

За його словами, участь у контролі за переміщенням товарів в/із зони АТО братимуть представники МВС, СБУ, Мінооборони і МінТОТ, Держприкордонслужби, Національної поліції, ДФС, а також громадськість та волонтери.

У свою чергу заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ Геннадій Кузнецов пояснив, що ухвалений сьогодні урядом Порядок спрямований на визначення правового режиму переміщення товарів, у тому числі визнаних у встановленому порядку гуманітарною допомогою, до району або з району проведення АТО через лінію зіткнення та/або в її межах.

“Суб’єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з неї товари (за винятком харчових продуктів), які переміщуються у складі гуманітарних вантажів, лікарських засобів у складі гуманітарних вантажів, товарів та продукції в тому числі, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергетичної галузі, об’єктів критичної інфраструктури тощо”, – розповів Кузнецов.

 

Він уточнив, що положення Порядку поширюються на фізичних осіб і суб’єктів господарювання, які здійснюють такі переміщення.

 

Водночас міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш додав, що Порядком передбачено створення такої інституції як Об’єднаний центр цивільно-військового співробітництва.

 

“Це – групи представників ЗСУ, СБУ, МВС, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДФС, військово-цивільних адміністрацій, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, які реагуватимуть на загрози виникнення гуманітарної кризи, відновлення законності і правопорядку”, – підкреслив урядовець.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0