На роковини Бабиного Яру прибудуть майже 1000 представників делегацій

Близько тисячі представників іноземних делегацій прибудуть до Києва на офіційні заходи, присвячені 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Про це повідомив на брифінгу міністр культури України Євген Нищук.

 

“З учорашнього дня велика делегація – близько півтисячі, а станом на 29 вересня буде близько тисячі представників іноземних делегацій світового єврейського співтовариства, ромських громад, українців з-за кордону, багатьох інших на офіційні заходи… Вже приїхав до нас президент Ізраїля. Сьогодні у Верховній Раді відбуватимуться парламентські слухання, приурочені до 75-ї річниці Бабиного Яру”, – сказав Нищук.

 

Він зазначив, що 29 вересня до 13:00 мешканці Києва зможуть вільно прийти до Бабиного Яру. А після 13:00 до 21:00 там будуть офіційні делегації. З 18:00 до 21:00 вестиметься пряма трансляція офіційних заходів.

 

“Це трагедія, яка довго замовчувалася, має ще раз привернути увагу світового співтовариства. Трагедія Бабиного Яру тільки доноситься зараз. І нам треба зі свого боку робити все, щоб подібні трагедії не повторювалися”, – наголосив міністр культури.

Також, як він сказав, міністерство культури шукає інвесторів для створення у Києві Музею Бабиного Яру.

“Оновлений заповідник “Бабин Яр”, в якому відновлена Мінора, впорядковані Алея праведників та Алея мучеників, у подальшому буде розвиватися. Це значить, що ми не завершуємо роботи саме до 29 вересня. Нарешті, буквально місяць назад, після 15 років судів, будівля на вул. Мельникова, 44, яка була у приватних руках і невідомо, чи збереглася б, – це історичний будинок, який був конторою єврейського цвинтаря, – передана під юрисдикцію Міністерства культури. І ми зараз шукаємо інвесторів, і державні кошти будуть залучатися для того, щоб у подальшому там був Музей Бабиного Яру”, – зазначив міністр.

 

Він також зазначив, що серед робіт, які плануються в Бабиному Яру, зведення пам’ятника Праведниці, фіксація прізвищ на Алеї праведників.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0