Нацбанк пом’якшив валютні обмеження для банків

Національний банк України з 4 серпня 2017 року розширить можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку. Про це повідомляється на сайті регулятора.

 

“Сьогодні Правління Національного банку вирішило розширити можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку. Для цього Національний банк підвищує розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0,5% до 1,0% від розміру регулятивного капіталу”, – йдеться в повідомленні.

 

Як уточнив заступник голови Національного банку Олег Чурій, внаслідок цього кроку банки зможуть збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанківському ринку з поточного рівня приблизно 22 млн дол. США до 44 млн дол. США на день.

 

“Це надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Національному банку зменшити присутність на валютному ринку, а також підвищить спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс”, – пояснив заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб.

Також Національний банк уточнив умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України.

“Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише у тому випадку, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, а й для використання на підставі укладених договорів”, – зазначають у НБУ.

 

Ці кроки затверджено постановою Правління № 74 від 3 серпня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вони набувають чинності з 4 серпня 2017 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0