Нацрада розпочала впорядкування НСТУ

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 23 березня розпочала процес впорядкування мережі Суспільного мовлення шляхом переоформлення і об’єднання ліцензій. Сьогодні було ухвалено рішення щодо трьох ліцензій, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

 

“Ми переоформлюємо ліцензії НТКУ на НСТУ і об’єднуємо зараз 86 ліцензій у 3 ліцензії. Ми оптимізуємо витрати суспільного мовника, зменшуємо кількість перевірок цього мовника. Нині по одній лізензії отримує кожен з трьох каналів Українського радіо. Плюс будуть окремі 2 ліцензії у радіостанції “Тиса” і Всесвітньої служби радіомовлення України”, – сказав член Національної ради Сергій Костинський.

 

Він зазначив, що в Українське радіо увійшли всі місцеві мовники суспільного мовлення і їх діяльність буде регулюватися внутрішніми наказами.  “Суспільний мовник не відмовляється від жодної частоти на окупованих територіях, залишає за собою всі частоти, які були розподілені в Криму, а також на Донбасі”, – додав Костинський.

 

За його словами, робота над розробкою концепції щодо переоформлення ліцензій тривала півроку. Була спільна позиція і НСТУ, і Національної ради, що це оптимальне рішення – об’єднати ліцензії по каналах.

 

“На засіданні 30 березня Національна рада завершить переоформлення ліцензій радіостанції “Тиса” і Всесвітньої служби радіомовлення України, а також телебачення – ми його продовжимо, і також будемо об’єднувати, зменшимо кількість до 35-37, тому що такою великою кількістю юридичних осіб одному суб’єкту керувати надскладно”, – зазначив Костинський.

 

Як підкреслив заступник гендиректора НСТУ Михайло Шматов, це дійсно історичне рішення.

 

“Головний месидж цього об’єднання – що згідно з законом про суспільне мовлення передбачено не менше трьох загальноукраїнських радіоканалів. Тому ми виходили з того, що у нас є три програми: Перша, “Промінь” та “Культура”. І, відповідно, одна ліцензія – одна програма. Все решта буде регулюватися нашими внутрішніми документами”, – сказав Шматов.

 

Виконавчий директор Українського радіо Анатолій Табаченко наголосив, що було проведено величезну чорнову роботу, яка потребувала великої уваги.

 

“Ми розглядаємо це рішення як важливий шлях з упорядкування і створення нормальних, зручних умов для роботи суспільного мовлення“, – зазначив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ