Наша освітня система перетворилася на фабрику з продажу дипломів – Луценко

Генпрокурор України Юрій Луценко зазначив, що що корупція у сфері освіти залишається і важливою складовою боротьби з нею є свідомість студентів.

 

Про це політик сказав під час засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ сьогодні в Києві, повідомляє УНІАН.

 

«Років 20 тому радянська освітня система була дуже високої якості. Вона не відповідала західним стандартам, але її випускники мали фундаментальні знання. Після початку ринкових відносин, величезного майнового розшарування і викликів, породжених цим, наша освітня система перетворилася на фабрику продажу дипломів», – сказав генпрокурор.

 

Водночас, на його думку, Україна зробила величезний крок уперед, коли ввела обов’язкову для всіх незалежну систему оцінювання.

 

«Всі випускники шкіл в один день по всій країні здають однакові для всіх тести, і саме на підставі цих тестів можуть вступити в той чи інший ВУЗ», – зазначив Луценко.

 

На думку генпрокурора, ця система дає можливість розумним дітям без «столичних зв’язків» вступити до найкращих вишів, і система «класно працює в кожному регіоні».

 

«Але вона не вирішує поки що питання подальших процесів у навчальному закладі. Коли здаються певні екзамени і не завжди все чесно. Там також існує корупція», – сказав він.

 

За словами Луценка, йдеться про систему оцінювання знань вже під час навчання в університетах. «Не можна сподіватися, що поліція або прокуратура зловить викладачів, які беруть гроші за екзамени. Ми, звичайно, це робимо, але це 2% від необхідного результату», – зазначив він.

 

Луценко вважає, що університетам необхідно дати незалежність, самоврядність, студентське самоуправління, а також певний час на усвідомлення того, що «знання – це єдине багатство молодої людини». На його думку, таке усвідомлення вже відбулося, й українські студенти не хочуть купувати оцінки, адже розуміють, що потім це означатиме безробіття.

 

«Жорстка конкуренція на престижному ринку праці призводить до мінімізації корупції тих, хто думає про своє майбутнє», – додав Луценко і висловив думку, що ставку тут треба робити не так на дії правоохоронців, як на просвітницьку діяльність в цьому питанні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0