Нефьодов презентував результати реформ в Україні послам ОЕСР

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов презентував результати реформ в Україні під час 83-го засідання Комітету зі сталі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

 

“У рамках засідання Максим Нефьодов провів зустріч з постійним представником ЄС при ОЕСР Рупертом Шлегельмільшем та послами ОЕСР. Перший заступник представив учасникам результати реформи публічних закупівель та реформи управління державними підприємствами. Максим Нефьодов розповів послам ОЕСР про етапи становлення реформи публічних закупівель та принцип “Усі бачать все”, за яким працює електронна система Prozorro. Він також підкреслив, що створення електронної системи, яка виборола низку світових нагород не є остаточною ціллю, а лише один з етапів реформи публічних закупівель”, – йдеться в повідомленні.

 

“Завдання реформи – побудувати здорову екосистему, в якій Уряд співпрацює з бізнесом і громадянським суспільством та існує довіра до системи публічних закупівель”. Рівень сукупної економії вже не є ключовим показником ефективності системи, адже при правильному плануванні відсоток економії – мінімальний. Ми прагнемо збільшувати кількість компаній, які готові співпрацювати з державою. Ми розбудовуємо дієву систему ризик менеджменту” , – зазначив Нефьодов у своєму виступі.

Він також повідомив про плани міністерства зі створення центральної закупівельної організації, яка наразі працює в пілотному режимі. Крім того, в межах ініціативи Prozorro GoGlobal Україна допомагає Молдові впроваджувати електронну систему публічних закупівель MTender, яка базується на принципах Prozorro.

На зустрічі також йшлося про реформу корпоративного управління державних підприємств, яку впроваджує міністерство, та проект закону “Про приватизацію державного майна”.

 

“Уряд затвердив стратегічне бачення щодо поводження з державними активами у довгостроковій перспективі. Ми в свою чергу повинні створити відповідні умови для реалізації цього бачення. Тому ми працюємо над політикою не тільки у сфері приватизації, але і розробляємо новий механізм ліквідації підприємств-банкрутів. Сьогодні припинення одного державного підприємства може тривати до 5 років. В умовах, коли нам потрібно ліквідувати 1255 підприємств, ця процедура повинна бути значно спрощена”, – зазначив перший заступник міністра.

 

Нагадаємо, Україна є асоційованим членом Комітету зі сталі Організації економічного співробітництва та розвитку.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0